BUNĚČNÁ IMUNITA - COVID-19

Sledování specifické T-buněčné imunitní odpovědi proti viru SARS-CoV-2 u akutního i prodělaného onemocnění Covid-19.... viac
3 500 Kč
Vyberte si zvýhodnené balenie
Množstevné zľavy
Popis a parametre

BUNĚČNÁ IMUNITA - COVID-19

proti viru SARS-CoV-2

 

TYP VZORKU: KREV

 

Popis vyšetření:

Vyšetření je provedeno metodou T-SPOT.COVID izolací mononukleárních buněk z lidské plné krve. Imunitní odpověď na infekci virem SARS-CoV-2 je zprostředkovaná aktivací B a T-lymfocytů. V případě, že jsou u pacienta přítomny paměťové T-lymfocyty, dochází při jejich stimulaci in vitro specifickými antigeny viru (Spike a Nukleokapsidové proteiny, zvlášť panel A a panel B) k tvorbě prozánětlivého cytokinu interferonu gamma (IFN-γ). Výsledkem testu je odečet specifických T-lymfocytů, které produkují IFN-γ a ten je vizualizován na membráně ve formě spotů (metoda ELISPOT). Výsledky lze kvantifikovat (tzn. určit počet spotů) a zhodnotit tak míru infekce.

 

Pro koho je vyšetření určeno:

Pro pacienty, kteří:

 • nemají detekovatelné protilátky anebo mají nízkou hladinu protilátek
 • jsou imunokompromitovaní (např. s deplecí B-lymfocytů)

 

Konzultace před vyšetřením:

Konzultace před vyšetřením je vhodná s vaším ošetřujícím lékařem.

 

Jak vyšetření probíhá:

V rezervovaný čas se dostavíte na odběrové místo.

Vyšetření se provádí z odběru žilní krve. Odběr: 2 zkumavky s nesrážlivou krví odebrané do Lithium-heparinu (celkový objem krve 8 ml).

Odběr není nutno provádět na lačno. Odběrové dny: pondělí až čtvrtek (neodebírat v pátek a v den před státním svátkem, dodat do 6 hodin po odběru při pokojové teplotě).

 

Interpretace vyšetření:

Každý výsledek bude slovně interpretovaný odborným pracovníkem. Pozitivní (reaktivní) výsledek, tzn. detekce reaktivních T-lymfocytů produkujících IFN-γ po stimulaci specifickým antigenem, ukazuje na expozici SARS-CoV-2. U pacientů, kteří prodělali přirozenou infekci virem by měla být pozitivní reakce v obou antigenech. U vakcinovaných jedinců by měla být pozitivní reakce pouze po stimulaci Spike proteinem. Nález je nutno interpretovat v kontextu s anamnézou pacienta, klinickým obrazem a dalšími laboratorními vyšetřeními.

 

 

 

BUNĚČNÁ IMUNITA - COVID-19

Zadajte prosím svoje meno
Email, na ktorý Vám príde odpoveď
Zadajte kontaktný telefón
Vaše prianie, aspoň 3 znakov
Stráženie produktu
Naposledy navštívené
Laboratoře AGEL a.s.
Revoluční 2214/35
74101 Nový Jičín
Česká Republika
IČO: 16628373
IČ DPH (DIČ): CZ699000899
Ďalšie informácie
  Textové stránky
  Čeština
  cz
  Slovak
  sk