DĚDIČNÁ PREDISPOZICE KE KARCINOMU PRSU A VAJEČNÍKŮ

Vyšetření zahrnuje kompletní genetickou analýzu genů pro vznik nádorů vaječníků a prsu a genetickou konzultaci s odborníkem se zjištěním rodinné zátěže a navazujícím preventivním programem. ... viac
Vyberte si zvýhodnené balenie
Množstevné zľavy
Popis a parametre

DĚDIČNÁ PREDISPOZICE KE KARCINOMU PRSU A VAJEČNÍKŮ

základní vyšetření nejčastějších mutací genů BRCA1/BRCA2

 

CENA: 9 900 Kč

TYP VYŠETŘENÍ: KREV

 

Popis vyšetření:

Všechny ženy, u nichž bylo diagnostikováno nádorové onemocnění vaječníku, vejcovodu nebo primární peritoneální karcinom by měly svého lékaře požádat o doporučení ke genetické konzultaci. Důvodem je možnost, že by vznik nádoru mohl být spojen s rodinnou predispozicí, která se může předávat z generace na generaci. 5-10 % nádorů prsu a 10 % nádorů vaječníků vzniká právě na základě genetické predispozice. V ohrožení mohou být přímí příbuzní pacientky. Veškeré kroky po genetické konzultaci směřují k zintenzivnění preventivní onkologické péče u osob se zátěží. Predispozice se stanovuje na základě molekulárně genetického vyšetření genů BRCA1 a BRCA2. Při poškození jednoho z nich je člověk (nosič mutace) celoživotně náchylnější k nádorovému onemocnění vaječníků, vejcovodů, peritonea ale také prsu. V případě negativního výsledku je jejich riziko predispozice k nádorům vaječníků výrazně sníženo. Negativní výsledek snižuje významným způsobem riziko zátěže.

 

Pro koho je vyšetření určeno:

Pokud se ve vaší rodině vyskytuje nádorové onemocnění prsu, vaječníků a peritonea. Nabízíme kompletní genetickou analýzu genů pro vznik nádorů vaječníků a prsu BRCA1 a BRCA2 a genetickou konzultaci se zjištěním rodinné zátěže a navazujícím preventivním programem.

 

Konzultace před vyšetřením:

Vyšetření může být provedeno pouze po předchozí konzultaci s klinickým genetikem, který s vámi analyzuje rodokmen a předá vám po ukončení testu výsledek.

 

Jak vyšetření probíhá:

Konzultace s lékařem, kde bude rozkreslen Váš rodokmen.

K vyšetření potřebujeme malý vzorek vaší krve a váš informovaný souhlas. Odběr se provádí z loketní žíly do odběrové zkumavky s protisrážlivým činidlem (K3EDTA). Před odběrem nekonzumujte alkohol a tučná jídla.

Po ukončení laboratorního testování Vám bude sdělen výsledek v ordinaci klinického genetika.

 

Interpretace vyšetření:

Osoby s pozitivním výsledkem vyšetření genů BRCA1 a BRCA2 jsou zařazeny do preventivního onkologického programu. U zdravých příbuzných těchto osob by mělo být zjištěno, zda nejsou nosiči stejné změny DNA. Pokud ano, jsou po genetické konzultaci také zařazeni do stejného preventivního programu.

Limity vyšetření: negativní výsledek nevylučuje možnost výskytu patogenní sekvenční změny v jiných nevyšetřovaných genech asociovaných s onemocněním.

 

Doplňující informace:

Lze využít i rozšířený panel vyšetření 18 nebo 70 genů souvisejících se zvýšeným rizikem onkologických onemocnění.

V rámci preventivního onkologického programu je vhodné pravidelné sledování vybraných tumorových markerů.

 

Vyšetření bude realizováno v Ambulanci klinické genetiky Nový Jičín

Adresa: Revoluční 2214/35, 741 01 Nový Jičín

Tel: 602 632 736

 

Máte zájem o vyšetření? Vyplňte kontaktní formulář a my se Vám ozveme.

DĚDIČNÁ PREDISPOZICE KE KARCINOMU PRSU A VAJEČNÍKŮ

Zadajte prosím svoje meno
Email, na ktorý Vám príde odpoveď
Zadajte kontaktný telefón
Vaše prianie, aspoň 3 znakov
Stráženie produktu
Naposledy navštívené
Laboratoře AGEL a.s.
Revoluční 2214/35
74101 Nový Jičín
Česká Republika
IČO: 16628373
IČ DPH (DIČ): CZ699000899
Ďalšie informácie
    Textové stránky
    Čeština
    cz
    Slovak
    sk