DĚDIČNÁ PREDISPOZICE KE KARCINOMU PRSU A VAJEČNÍKŮ - ROZŠÍŘENÉ VYŠETŘENÍ

Vyšetření je určeno všem ženám, u nichž bylo diagnostikováno nádorové onemocnění vaječníku, vejcovodu nebo peritoneální karcinom. Naše vyšetření Vám odpoví na otázku, zda je onemocnění spojeno s rodinou predispozicí.... viac
Vyberte si zvýhodnené balenie
Množstevné zľavy
Popis a parametre

DĚDIČNÁ PREDISPOZICE KE KARCINOMU PRSU A VAJEČNÍKŮ - ROZŠÍŘENÉ VYŠETŘENÍ

rozšířené vyšetření mutací 18 genů

 

CENA: 12 500 Kč

TYP VZORKU: KREV

 

Popis vyšetření:

Všechny ženy, u nichž bylo diagnostikováno nádorové onemocnění vaječníku, vejcovodu nebo primární peritoneální karcinom by měly svého lékaře požádat o doporučení ke genetické konzultaci. Důvodem je možnost, že by vznik nádoru mohl být spojen s rodinnou predispozicí, která se může předávat z generace na generaci. V ohrožení mohou být přímí příbuzní pacientky. Veškeré kroky po genetické konzultaci směřují k zintenzivnění preventivní onkologické péče u osob se zátěží. Predispozice se stanovuje na základě molekulárně genetického vyšetření genů BRCA1 a BRCA2,a dalších genů zvyšujících riziko karcinomu prsu nebo vaječníků (CHEK2, TP53, PTEN, CDH1, PALB2, BRIP1, ATM, RAD51C, RAD51D, STK11, BARD1, NBN, NF1, MLH1, MSH2, MSH6).

Při poškození jednoho z nich je člověk (nosič mutace) celoživotně náchylnější k nádorovému onemocnění vaječníků, vejcovodů, peritonea ale také prsu. V případě negativního výsledku je jejich riziko predispozice k nádorům vaječníků výrazně sníženo. Negativní výsledek snižuje významným způsobem riziko zátěže. 5-10 % nádorů prsu a 10 % nádorů vaječníků vzniká na základě mutace v predispozičních genech.

Při zjištění vrozené nádorové predispozice je doporučena speciální prevence.

 

Pro koho je vyšetření určeno:

Pokud se ve vaší rodině vyskytuje nádorové onemocnění prsu, vaječníků a peritonea. Nabízíme kompletní genetickou analýzu 18 rizikových genů pro vznik nádorů vaječníků a prsu a genetickou konzultaci se zjištěním rodinné zátěže a navazujícím preventivním programem.

 

Konzultace před vyšetřením:

Vyšetření může být provedeno pouze po předchozí konzultaci s klinickým genetikem, který s vámi analyzuje rodokmen a předá vám po ukončení testu výsledek.

 

Jak vyšetření probíhá:

Konzultace s lékařem, kde bude rozkreslen Váš rodokmen.

K vyšetření potřebujeme malý vzorek vaší krve a váš informovaný souhlas. Odběr se provádí z loketní žíly do odběrové zkumavky s protisrážlivým činidlem (K3EDTA). Před odběrem nekonzumujte alkohol a tučná jídla.

Po ukončení laboratorního testování Vám bude sdělen výsledek v ordinaci klinického genetika.

 

Interpretace vyšetření:

Osoby s pozitivním výsledkem vyšetření některého z genů jsou zařazeny do preventivního onkologického programu. U zdravých příbuzných těchto osob by mělo být zjištěno, zda nejsou nosiči stejné změny DNA. Pokud ano, jsou po genetické konzultaci také zařazeni do stejného preventivního programu.

Limity vyšetření: negativní výsledek nevylučuje možnost výskytu patogenní sekvenční změny v jiných nevyšetřovaných genech asociovaných s onemocněním.

 

Doplňující informace:

Lze využít i rozšířený panel vyšetření 18 nebo 70 genů souvisejících se zvýšeným rizikem onkologických onemocnění.

V rámci preventivního onkologického programu je vhodné pravidelné sledování vybraných tumorových markerů.

 

Vyšetření bude realizováno v Ambulanci klinické genetiky Nový Jičín

Adresa: Revoluční 2214/35, 741 01 Nový Jičín

Tel: 602 632 736

 

Máte zájem o vyšetření? Vyplňte kontaktní formulář a my se Vám ozveme.

DĚDIČNÁ PREDISPOZICE KE KARCINOMU PRSU A VAJEČNÍKŮ - ROZŠÍŘENÉ VYŠETŘENÍ

Zadajte prosím svoje meno
Email, na ktorý Vám príde odpoveď
Zadajte kontaktný telefón
Vaše prianie, aspoň 3 znakov
Stráženie produktu
Naposledy navštívené
Laboratoře AGEL a.s.
Revoluční 2214/35
74101 Nový Jičín
Česká Republika
IČO: 16628373
IČ DPH (DIČ): CZ699000899
Ďalšie informácie
    Textové stránky
    Čeština
    cz
    Slovak
    sk