Rychlá multiplexová diagnostika alergií určená pro všechny, kteří mají podezření na to, že trpí alergií na potraviny, inhalační, kontaktní alergií nebo alergií na hmyzí jedy. ... viac
7 260 Kč
Vyberte si zvýhodnené balenie
Množstevné zľavy
Popis a parametre

ALERGIE

specifické IgE ALEX

 

TYP VZORKU: KREV

 

Popis vyšetření:

Rychlá multiplexová diagnostika alergií, atopie a rozlišení primární senzibilizace od zkřížených reakcí. Multiplexové stanovení specifického IgE ALEX (Allergy Explorer) umožňuje stanovit současně v rámci jednoho vyšetření specifické IgE protilátky proti cca 280 rekombinantním a nativním molekulovým komponentám alergenů (M) nebo jejich extraktu (E). V testovacím systému Alex je zahrnuto více 160 alergenových zdrojů.

 

Pro koho je vyšetření určeno:

Pro všechny s podezřením na alergii, mezi jejíž projevy patří kýchání, rýma, kašel, dušnost, ztížený dech, svědění v oblasti očí, uší či krku, ekzémy, otoky kůže, zvracení nebo častý průjem. Alergeny se rozdělují podle původu na potravinové (např. vejce, maso, mléko, pšeničná mouka, ořechy, sója, ryby, ovoce, zelenina atd.), inhalační (např. pyl, plísně, prach, roztoči, zvířecí alergeny), kontaktní (např. latex), hmyzí jedy (např. včely, vosy i jiné druhy hmyzu).

 

Konzultace před vyšetřením:

Konzultace před vyšetřením je vhodná s vaším ošetřujícím lékařem.

 

Jak vyšetření probíhá:

K vyšetření potřebujeme malý vzorek vaší krve. Odběr se provádí z loketní žíly. Před odběrem nekonzumujte alkohol a tučná jídla. Vyšetření se provádí imunoanalýzou na microarray biočipu. Testovací kazetky jsou zpracovány za použití zařízení ImageXplorer a pomocí příslušného softwaru (Raptor MADx) je provedeno jejich vyhodnocení a vytvoření výsledkové zprávy. Vedle nabídky širokého spektra vyšetřovaných alergenů a rychlé doby odezvy patří mezi výhody tohoto testu zejména to, že součástí standardního postupu je inhibice (blokace) IgE protilátek proti zkříženě reagujícím karbohydrátovým determinantám CCD.

 

Interpretace vyšetření:

Hodnoty stanovení specifických IgE protilátek proti jednotlivým komponentám a extraktům jsou vyjádřeny v jednotkách kUA/l a jsou klasifikovány 4 semikvantitativní třídy. Výsledky rovné nebo větší než 0,30 kUA/l jsou považovány za pozitivní. Podle výše hladiny IgE protilátek se hodnotí výsledek jako negativní, nízká, středně vysoká, vysoká a velmi vysoká hladina protilátek.

 

Doplňující informace:

Výsledek vyšetření je dostupný do 7 pracovních dnů.

ALERGIE

Zadajte prosím svoje meno
Email, na ktorý Vám príde odpoveď
Zadajte kontaktný telefón
Vaše prianie, aspoň 3 znakov
Stráženie produktu
Naposledy navštívené
Laboratoře AGEL a.s.
Revoluční 2214/35
74101 Nový Jičín
Česká Republika
IČO: 16628373
IČ DPH (DIČ): CZ699000899
Ďalšie informácie
    Textové stránky
    Čeština
    cz
    Slovak
    sk