PATERNITNÍ TEST

Potřebujete-li potvrdit nebo vyvrátit otcovství u nově narozeného nebo i staršího dítěte, případně zjistit i jiný příbuzenský biologický vztah. ... více
4 900 Kč
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Popis a parametry

PATERNITNÍ TEST

určení otcovství

 

TYP VZORKU: KREV

 

Popis vyšetření:

Určování otcovství je založeno na vyšetření dostatečného počtu tzv. STR oblastí (tandemově se opakujících krátkých repetic).  Tyto STR oblasti nejsou asociovány s žádnými chorobami ani vlohami a tudíž nevypovídají nic o zdravotním stavu nebo vlastnostech vyšetřovaného jedince. Jsou vysoce variabilní a slouží proto výhradně k identifikaci původce DNA (například v kriminalistice) nebo při stanovování  biologických příbuzenských vazeb, což je náš případ využití při určování otcovství (mateřství). Testujeme zpravidla 15 STR polymorfismů, vzájemně nezávislých a oblast pro amelogenin, která se využívá pro stanovení pohlaví. K vyšetření využíváme komerčně vyráběné kity renomovaných firem.

 

Pro koho je vyšetření určeno:

Potřebujete-li si potvrdit nebo vyvrátit otcovství u nově narozeného i staršího dítěte, případně zjistit i jiný příbuzenský biologický vztah, je toto vyšetření určeno právě pro Vás.

 

Konzultace před vyšetřením:

Každý případ je jedinečný a proto neváhejte a kontaktujte nás s možností jej konzultovat. V souladu s platnými zásadami viz GDPR, může být vyšetření legálně provedeno pouze s informovaným souhlasem vyšetřované osoby nebo jejího zákonného zástupce. 

 

Jak vyšetření probíhá:

 • Konzultace s genetikem, který vám nastíní možnosti, průběh vyšetření, formu výstupu, odpoví na vaše otázky a případně s vámi dohodne termín odběru.
 • K vyšetření, resp. k odběrům, které mu předcházejí, se vzhledem k potřebě podepsat informovaný souhlas musíte dostavit osobně. Odběr spočívá v bezbolestném stěru z povrchu sliznice v ústní dutině (tzv. bukální stěr) a včetně všech formalit nezabere více než 10-15 minut.
 • Při osobní návštěvě lze současně uhradit cenu testu na pokladně v hotovosti nebo si nechat vystavit fakturu pro bezhotovostní platbu.
 • V laboratoři je z odebraného materiálu izolována DNA a jsou vyšetřeny vybrané STR polymorfismy, zpravidla do pěti pracovních dnů po uhrazení ceny testu.
 • Po ukončení laboratorního testování Vám bude sdělen výsledek. Písemně, formou laboratorní zprávy, kterou si lze vyzvednout osobně (případně i s komentářem genetika) nebo si lze zprávu nechat zaslat poštou nebo mailem.

 

Interpretace vyšetření:

Vyloučení otcovství je uvedeno se stoprocentní jistotou. Potvrzení otcovství nemůže být nikdy stoprocentní. V drtivé většině případů se však dosahuje hodnot převyšujících 99,999%, čemuž dle Hummelovy stupnice používané i soudy odpovídá slovnímu ekvivalentu „otcovství prakticky prokázáno“.

 

Doplňující informace:

Výsledková zpráva slouží pouze pro vaši potřebu, nemá všechny potřebné právní náležitosti, a proto jí nelze použít jako důkaz při jednání s úřady nebo před soudem. V případě takové potřeby vám můžeme nabídnout i vypracování znaleckého posudku kvalifikovaným soudním znalcem.

 

PATERNITNÍ TEST

Zadejte prosím své jméno
Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Laboratoře AGEL a.s.
Revoluční 2214/35
74101 Nový Jičín
Česká Republika
IČO: 16628373
DIČ: CZ699000899
Další informace
  Textové stránky
  Čeština
  cz
  Slovak
  sk